papyonosgb.com

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *

İşçilerin Ücretleri Bankadan

İşçilerin ücretlerini banka kanalı ile ödemesi uygulaması 01.06.2016 tarihinden itibaren 5 işçiye düşürülmüştür…

İşçilerin ücretlerini banka kanalı ile ödemesi uygulaması Resmi Gazetede yayınlanan yönetmelik değişikliği ile01.06.2016 tarihinden itibaren 5 işçiye düşürülmüştür.Yani aynı işverenin birden fazla sgk dosyası bile olsa bu işyerlerindeki toplam sgk lı sayısı toplamı 5 ve üzerinde ise bundan sonra ücret ödemelerini banka kanalı ile yapmaları zorunlu hale gelmiştir.

Haziran ayında ödenecek avans ve maaşlar için işverenlerin işçilerine herhangi bir bankada hesap açtırması gerekmektedir. Eğer ki İşçiler Banka kanalı ile ödeme yapılamayacak bir yerdeyse PTT kanalı ile de maaş ödemesi yapılabilir.

Cezaya Dikkat!!

İşçiye, İş Kanunundan veya toplu iş sözleşmesinden ya da iş sözleşmesinden doğan alacaklarını, bankalar aracılığıyla ödemeyen işverene veya işveren vekiline ya da üçüncü kişiye, İş Kanununun 102. maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi uyarınca, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ilgili birimi tarafından ücreti bankaya yatırılmayan her işçi ve her ay için, işveren, işveren vekili ve üçüncü kişiye161TL idari para cezası, uygulanır. Yani işyerinde 6 işçisi olan bir işveren işçilerin ücretlerini banka vb.. kanallarla ödememesi halinde 161,00*6:966,00 tl idari para cezası uygulanacaktır.


İSEÇ İş Sağlığı Eminiyet Çevre Yönetim ve Danışmanlık Ltd.Şti.