papyonosgb.com

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *

İdari Para Cezası

İş güvenliğiniz olmadığı taktirde ; müfettiş gelmeden idari para cezası kapınızda olabilir !!!

İşletmeler İş Güvenliği Uzmanı ve İş yeri Hekimi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının İSG-Katip sistemi üzerinden sözleşme yapmaktadırlar. Böylece bakanlık işletmelerin İş Sağlığı ve Güvenliği hizmeti alıp almadıklarını görmektedir. Yılbaşından sonra müfettiş gelmeden işletmeye idari para cezası kesilebilecektir. Bu yüzden henüz İş Sağlığı ve Güvenliği  hizmeti almayan işletmeler en kısa süre içerisinde bu hizmeti almaları gerekmektedir. İşletmenin tüm İş sağlığı ve güvenliği tedbirleri alması için de belli  bir süreye ihtiyaç duyulduğu göz önüne alınırsa ; İş Sağlığı ve Güvenliği ertelenmeyecek kadar acildir.

Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan İş Sağlığı ve Güvenliği Paketi birçok yeni düzenlemeyi beraberinde getiriyor.

Buna göre;

Halen İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmeti almayan işletmeler için yılbaşı milat olarak gösterildi. Hizmet almıyan  firmaları geçmişe yönelik cezalar bekliyor. İş sağlığı ve Güvenliği Hizmeti alma zorunluluğunun 01.01.2014 tarihinde başladığını göz önünde bulundurursak işletmelere 12 aylık idari para cezaları kesilmesi gündemde. Toplamda çok büyük bir idari ceza ile karşılaşmamak için işverenlerin İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetini en kısa sürede almaları gerekiyor.

ERTELEMEYİN !!!!

Mağdur olmayın !!!

TEKLİF ALIN..

DEĞERLENDİRİN !!

 

Papyon OSGB Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.